Szczotka do włosów, która Cię zachwyci

Wybór odpowiedniej szczotki do włosów wcale nie należy do najprostszych, choć mogłoby się wydawać, że jest zupełnie inaczej. Każda kobieta ma inne włosy. Podczas wyboru szczotki należy sugerować się nie tylko ich kondycją, ale także długością i rodzajem. Innej pielęgnacji oczekują włosy proste, a innej kręcone. Używanie przypadkowych modeli może doprowadzić do uszkodzeń włosów, łamania oraz pogorszenia ich kondycji.

Przed zakupem musisz zastanowić się czego oczekujesz od swojej nowej szczotki i z jakim problemem borykają się Twoje włosy. Jeśli z nadmiernym łamaniem i masz problem z ich rozczesywaniem, a włosy często się puszczą, są długie i gęste, to idealnym rozwiązaniem będzie szczotka typu Tangle Teezer. Tę szczotkę pokochały miliony kobiet na świecie i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić. To przede wszystkim zasługa fantastycznie rozmieszczonych ząbków, które są bardzo dobrej jakości i nie ulegają odkształceniom. Poza tym genialnie masują głowę, a rozczesywanie nią włosów to czysta przyjemność. Można to robić na mokro i na sucho.

Dla włosów kręconych dedykowane są szczotki thick&curly, które mają dłuższe żabki niż te standardowe, dlatego łapią całe pasemko włosów kręconych, głęboko w nie wnikają i rozczesują je do końca. Szczotka przeznaczona do tego rodzaju włosów nie wyrywa ich i nie łamie.

Ponadto musisz wiedzieć, że jeśli Twoje włosy są bardzo cieniutkie i trudno je podnieść od nasady, powinnaś wyposażyć się w okrągłą szczotkę do włosów, które odpowiednio o nie zadba podczas suszenia. Wyciągnięcie włosów na tę szczotę na pewno ułoży je wysoko u nasady i doda objętości.

Wybór odpowiedniej szczotki w codziennej pielęgnacji włosów to podstawą, niemniej ważne jest także prawidłowe czesanie. Powinnyśmy to robić około minuty dwa razy dziennie. Poza tym posiadając szczotkę z wypustkami czesanie włosów może być dla nas chwilą relaksu, kiedy wykonamy delikatny masaż skory głowy. Nie powinnyśmy też przesadzać z długością czesania włosów, ponieważ ta czynność pobudza pracę gruczołów łojowych i wpływa na przetłuszczanie się włosów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.