Maska do włosów czy odżywka? Jak rozsądnie korzystać z kosmetyków do włosów?

Zadbane włosy są wizytówką każdej kobiety. Powinny być pełne blasku, sprężystości, a końcówki systematycznie podcinane. Niestety tylko włosy dziecięce nie potrzebują do pielęgnacji nic więcej poza szamponem.

Obecnie w modzie są kosmetyki pielęgnacyjne zawierające naturalne składniki. Mają one właściwości między innymi przeciwłupieżowe oraz wzmacniające. Skład produktu nie jest obojętny dla włosów oraz skóry głowy. Niektóre z komponentów mogą negatywnie oddziaływać oraz powodować reakcje uczuleniowe, dlatego przed zakupem warto spojrzeć na etykietę i sprawdzić skład kosmetyku.

Podstawą podczas codziennej pielęgnacji jest odpowiednia higiena – systematyczne oczyszczanie włosów z zanieczyszczeń. Po umyciu konieczne jest zastosowanie adekwatniej odżywki. To ona regeneruje strukturę włosa od wewnątrz, sprawia, że stają się błyszczące, odżywione oraz je wzmacnia. Odżywka ma za zadanie także chronić włosy przed uszkodzeniami. A jej stosowanie jest bardzo wygodne, szczególnie ze względu na szybkość aplikacji.

Jeśli mamy włosy zniszczone, wysuszone, osłabione zabiegami rozjaśniania, prostowania lub farbowania wskazane jest, aby raz na tydzień zastosować maskę renegującą. To co jest istotne – aby maska mogła odpowiednio zadziałać nakładamy ją przed myciem włosów na minimum 30 minut. Maski zawierają skondensowane składniki, które wnikną w ubytki włosa i mają je za zadanie uzupełnić, dzięki czemu wpływają na kondycję włosa.

Widząc już różnicę w stosowaniu oraz właściwościach każdego z produktów staje się oczywiste, że już od wieku dojrzewania należy odpowiednio zadbać o swoje włosy, zapewniając im maksymalną regenerację oraz ochronę poprzesz stosowanie zarówno odżywek, jak i masek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.